Dawid Wilk, ratownik górniczy z ruchu Wujek kopalni Wujek-Staszic od 11 roku życia zajmuje się hodowlą ptaków drapieżnych. Jest jedną z 5 osób na całą Polskę, która hoduje… orły.
ZobaczTo jedno z ostatnich takich miejsc w polskich kopalniach. Od ponad 100 lat w kopalni Wujek działa warsztat mechaniczny, a w nim między innymi spawalnia oraz kuźnia. Wśród wyposażenia warsztatu znajdują się m.in. zabytkowe maszyny, które są wciąż „na chodzie”. Najstarsza – niemiecka prasa na sprężone powietrze – ma 120 lat. Zobaczcie zdjęcia!
ZobaczPrywatni przewoźnicy stanęli na skraju bankructwa. Kopalnie w regionie wstrzymały sprzedaż węgla za gotówkę z dnia na dzień, stawiając w trudnej sytuacji przede wszystkim osoby cyfrowo wykluczone. Od kwietnia to właśnie przewoźnicy byli ich nadzieją na dostawę węgla. Teraz, gdy nie mogą dostać surowca, bo cała sprzedaż została przeniesiona do internetu, zostali z niczym. Dziś przewoźnicy oczekiwali rozwiązań ze strony PGG lub dyrekcji kopalni Jankowice w Rybniku.
W ostatnich dniach ratownicy górniczy są na ustach milionów Polaków za sprawą poświęcenia i odwagi w ratowaniu górników, którzy ucierpieli w kopalniach Zofiówka i Pniówek, należących do JSW. Zobaczcie galerię zdjęć bohaterów.
Zobacz12 i 13 stycznia w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej trwa referendum strajkowe. Zainteresowanie górników jest ogromne.
ZobaczW latach 1984 - 85 Wielką Brytanią wstrząsł masowy strajk górników. Setki tysięcy górników i ich rodzin kierowanych przez potężny i wpływowy związek zawodowy NUM protestowało przeciwko polityce premier Margareth Thatcher, która chciała złamać potęgę związkową i skończyć z dopłacaniem do nierentownego górnictwa z kasy państwa.
ZobaczPGG na przykładzie Ruchu Halemba, wchodzącego w skład kopalni zespolonej Ruda pokazuje, w jaki sposób z koniecznością prewencji koronawirusa radzą sobie górnicy.
ZobaczGrupa Famur uzyskała około 253 mln zł zysku netto w 2019 roku. Zobaczcie, czym firma się zajmuje.
Zobacz25 września została otwarta Kopalnia Bzie-Dębina w budowie. Wcześnie rano, przed oficjalnymi uroczystościami grupa dziennikarzy, w tym przedstawiciele portalu ŚląskiBiznes.pl, miała okazję zjechać na dół, na głębokość 1164 metry. Zobaczcie zdjęcia.
ZobaczJoanna Bulek pracownica zakładu przeróbczego kopalni „Piast-Ziemowit” napisała książkę dla dzieci "Barbórka Tosi". Ilustracje przygotowała Aleksandra Kuźmicka. Książkę wydała Polska Grupa Górnicza. Trafiła do pracowników Spółki wraz z Magazynem PGG. Zapraszamy do oglądania zdjęć z promocji książki, w której wziął też udział Tomasz Rogala, prezes PGG.
ZobaczJastrzębska Spółka Węglowa postawiła na nowoczesne rozwiązania stosowane w geodezji powierzchniowej. Grupa dokonała zakupu sprzętu umożliwiającego prowadzenia dokumentacji w technologii 3D.
Zobacz