Opinie

Wasze opinie

Serwis www.slaskibiznes.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny śląskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~sympatyk 2019-12-05 17:47:40

  Panie Sebastianie Darul, przewodniczący Stowarzyszenia Lepsze Jutro Dla Górnictwa, oni już nie chcą wstać i walczyć o swoje, a o Twoje i innych przywódców związkowych nie będą.

 • ~Dariusz Zawadzki 2019-12-05 13:08:30

  Witam jak państwo polskie mogło potpisać koncesje na 30 lat złodziejstwo w biały dzień a teraz chcą kolejnych lat za wybudowanie jednego pasa i zaś brać kase za fri

 • ~prezes 2019-12-04 15:24:29

  A jak kaski braknie, to rząd dosypie, prawda panie prezesie? Tak rządzić to można? Ciekawe, czy by pan zainwestował prywatne pieniadze w PGG?

 • ~adrianek 2019-12-04 13:22:50

  fajny ale trudny, z biedą mam pół na pół. Może dlatego, że nie jestem górnikiem.
  Górnicy! Szczęść Boże

 • ~adrianek 2019-12-04 13:21:31

  ratowanie górnictwa - to jak naprawa zdezelowanego auta, albo remont starego domu. Jedno i drugie ma sens do pewnego momentu, potem odpłaca się zezłomować. zburzyć i zacząć coś nowego. Chyba, że auto i budynek remontujemy jako zabytek i jako taki je potem traktujemy. Więc odpowiedzmy sobie na pytanie, czy chcemy mieć nowoczesną energetykę, czy odnowiony zabytek

 • ~Bea 2019-12-04 13:08:53

  Miejsc tych będzie "aż" 300 wszystkich, w tym kadry zarządzającej i kierowniczej, która raczej z mieszkańców Rudy Śląskiej wywodzić się nie będzie. Spalane będą odpady z całego kraju albo i dalej, gdyż zgodnie z wytycznymi UE odpadów resztkowych (tych do spalenia) ma powstawać coraz mniej - należy odpady segregować i odzyskiwać. Wydajność spalarni więc jest zdecydowanie za duża jak na małe miasto Ruda Śląska a nawet cały Śląsk. Poza tym wytwarzana energia elektryczna i cieplna to niby komu ma służyć? Rozwiązań wykorzystania wytworzonego dobra ani inwestor, ani tym bardziej władze miejskie nie przewidziały. Dla mieszkańców to żaden interes, a można by przy okazji zlikwidować niska emisję w położonych nieopodal osiedlach mieszkaniowych, które ogrzewają się piecami węglowymi, bo miasto nie daje im żadnej alternatywy (gazu tu też nie uświadczysz), a teraz jeszcze do dymu z pieców dołoży emisję z ogromnego zakładu z 80 m kominem.
  Z tej "ekologicznej" inwestycji my mieszkańcy nie będziemy mieli żadnych korzyści: ani tańszego prądu, ani ciepła systemowego. Prywatna inwestycja to i prywatne profity - wybrani przez nas przedstawiciele w Urzędzie w tym przypadku absolutnie nie zadbali o interes miasta i jego mieszkańców. Teraz tylko smród śmieci i samochodów zanieczyszczających spalinami powietrze i całodobowy hałas ciężkich wanien wożących obrzydliwe resztki.
  Ładna nazwa i uśmiechy przedstawicieli Eneris i wiceprezydenta to nie wszystko. JESTEM NA NIE!

 • ~sympatyk 2019-12-04 10:44:05

  „Produkcja węgla dla energetyki i ciepłownictwa – mimo ogromnych przeciwności – w zasadniczy sposób chroni mieszkańców Polski i naszego regionu przed ubóstwem energetycznym”, ale już bez bloku o mocy 1000 MW na węgiel za 6 mld zł (w pierwotnym założeniu*) w Ostrołęce, który nie zostanie wybudowany. Decyzja już jest, tylko niema nikogo do jej ogłoszenia.
  * obecnie według minister rozwoju Jadwiga Emilewicz to nie 6, a 8-9 mld zł.

 • ~Jan R. 2019-12-04 08:18:45

  Dlaczego we Francji, Niemczech, Holandii i innych krajach Europy Zachodniej górnicy nie zapewniają bezpieczeństwa energetycznego a mieszkańcy tych krajów mają o wiele wyższą od nas stopę życiową? Może czas już odchodzić od górnictwa i nie rozpieszczać górników jak obserwujemy to od czasów Gierka? Ponadto górnictwo to jedyna branża, która od lat 40-tych XX w. nie została zrestrukturyzowana. Branża ta jest to takim samym kołchozem, zmienia się tylko nazwa: zjednoczenie, zrzeszenie, przedsiębiorstwo, gwarectwo, kompania, grupa, holding itd. Czas to zmienić na rzecz innych źródeł energii. Wszak praca górników jest trudna i niebezpieczna, nie fundujmy im więcej tych zagrożeń.

 • ~lokalny 2019-12-03 15:48:14

  Słusznie, dlaczego miałyby być rekompensaty. Przecież i tak potem zapłaciliby ci co pracują i płacą podatki.

 • ~lukasek 2019-12-02 23:02:11

  Wysokośc pensji często jest dostosowywana do wartości pracownika. Pamiętam gdy aplikowałem na wyższe stanowisko do innej firmy, kluczowe było doświadczenie, ale też nabyte szkolenia/kursy/umiejętności. Wszystkie oczywiście miałem w CV, ale nie były odpowiednio wyeksponowane. W projekcie D-I-AM-ON-D w ofercie five star CV na zasadzie blind index'u zaszyfrowali i uwidocznili wszystko to, co było najcenniejsze w dokumencie. Tak aby rekruter, nie wczytując się w go, wiedział już na pierwszy rzut oka, że to właśnie mnie szuka

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Otrzymuj najciekawsze newsy biznesowe ze Śląska!

Zapisz się do naszego newslettera!

Sonda

Ile pieniędzy planujesz wydać na święta (wliczając prezenty)?


Oddanych głosów: 128