Opinie

Wasze opinie

Serwis www.slaskibiznes.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny śląskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Mariusz Mario 2020-02-20 21:48:34

  sami nie wiedzą co blokować byle zrobić za ment a jak coś pójdzie nie tak to winni górnicy

 • ~Barakuda 2020-02-20 17:49:25

  Szanowni górnicy ale daliście się wyrolować i oszukać. Jak nauczyciele i lekarze. Przecież PiSowi chodzi o to aby bez większego szumu dotrwać do wyborów prezydenckich. Po wyborach was oleją.

 • ~Jan Kowalski 2020-02-20 11:03:22

  Teraz przyjmij się do prywaciarza i głosuj na PO.

 • ~sympatyk 2020-02-19 21:30:35

  Jak zareaguje Warszawa i Warszawiacy na transparenty, gwizdki, przyśpiewki, palone opony i wuwuzele - powodujące przeraźliwy hałas trąbki, które stały się nieodłącznym atrybutem górniczych protestów, na wszystkie wolne autokary ze Śląska i te zamówione z województw ościennych w dniu 28 lutego i to wszystko w okresie reelekcji Prezydenta Andrzeja Dudy.

 • ~sympatyk 2020-02-19 20:57:28

  Oj, biedni (może nie finansowo, ale wizerunkowo): Ministerstwo Aktywów Państwowych, Pełnomocnik Rządu do Spraw Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego, Jastrzębska Spółka Węglowa i to wszystko w okresie reelekcji Prezydenta Andrzeja Dudy.

 • ~Tomasz Raudner 2020-02-19 20:26:52

  Sympatyk, już zawrzało https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,prezes-jsw-innowacje-podal-sie-do-dymisji-moze-chodzic-o-molestowanie-pracownic,wia5-1-2629.html

 • ~sympatyk 2020-02-19 19:46:44

  Już jutro zawrze w mediach w sprawie Prezes spółki JSW Innowacje, Jarosław Mrozek!!!

 • ~sympatyk 2020-02-19 19:36:33

  Dziwne, żeby JSW nie odniosła się do nieprawidłowościach i nadużyciach i zapowiada wystąpienie na drogę prawną (zakończoną w sądzie). Jednakże w tym odniesieniu nie odniesiono się do tego, że prominentni działacze z jednej strony pracują na etatach związkowych w JSW, a z drugiej sprawują funkcje kierownicze w firmach współpracujących z JSW, a także to, że robią to w godzinach pracy związkowej, a siedziby firm mieszczą się w biurach związków.

  Nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz – przestrzega starożytny aforyzm.

  Biedne (może nie finansowo, ale wizerunkowo) ta JSW. Prezes spółki JSW Innowacje, Jarosław Mrozek zrezygnował ze stanowiska. Ministerstwo Aktywów Państwowych w trybie pilnym nakazało wszczęcie kontroli w firmie, która ma wyjaśnić, czy doszło tam do MOLESTOWANIA PRACOWNIC!!!!

 • ~sympatyk 2020-02-18 11:30:16

  Górnicy, pracownicy PGG, związkowcy ZZG i innych związków daremny Wasz trud w tych protestach, w tych akcjach przed i strajkowych, bo:
  • PGG szoruje po finansowym dnie. Nie spełni żądań związkowców. Spełnienie żądań 12-procentowych podwyżek płac zaszkodzi firmie, bo połowa jej kosztów to wynagrodzenia;
  • Taka podwyżka oznaczałaby konieczność zaplanowania straty PGG w 2020 roku. 12-procentowa podwyżka dla 42-tysięcznej załogi tej górniczej firmy to niemal 0,5 mld zł kolejnych kosztów stałych;
  • Energetyka odmówiła dosypania kolejnych pieniędzy (od 2016 roku w PGG wpompowano ok. 4,5 mld zł), z budżetu dosypać się nie da, bo byłaby to forma pomocy publicznej możliwa do zakwestionowania przez Unię Europejską;
  • W ciągu 20 (max 30 lat) stanie się więc coś, co do tej pory niewyobrażalnego – ZNIKNIE RYNEK WĘGLA ENERGETYCZNEGO – co tak naprawdę znaczy także eliminacje sektora górnictwa węgla kamiennego oraz naturalne (to wg. obecnego harmonogramu) zamknięcie odkrywek węgla brunatnego;
  • Rok 2020 to gwałtowny zwrot w kursie. Polska energetyka po bezskutecznej obronie węglowych pozycji 2015-2019, powoli zaczyna obierać kurs zgodny z europejską polityką energetyczną. Długoterminowa zmiana energy mix staje się faktem, a sama zgoda na europejski „New Green Deal” to jedyna kwestia zaplątanych negocjacji w Brukseli;
  • Wszystkie przyszłe inwestycje to
   wielkie offshorowe bałtyckie farmy,
   gazowe elektrownie i elektrociepłownie,
   zmiana regulacji 10h na lądzie jest coraz bliżej,
   nowe aukcje i rozwój fotowoltaiki w toku,
   Ostrołęka nie będzie już wielką węglową elektrownią;
  • Naturalne zmiany technologiczne w indywidualnych domach – i konieczności eliminacji węgla z pieców i domów – co musi nastąpić, bo inaczej sami się potrujemy a czarno-czerwone raporty smogowe będą naszą codziennością.
  • Kluczem jest pierwszy mentalny krok – przejście od myślenia związków zawodowych AD 2020 – czyli czternastka i kolejne podwyżki płacowe, jak jest cokolwiek w kasie i politycznego gaszenia pożarów lub wzbudzania nadziei przez polityków przed kolejnymi wyborami do realnego pomysłu – NATURALNĄ DROGĄ GÓRNICTWA JEST CAŁKOWITE ZREDUKOWANIE WYDOBYCIA ENERGETYCZNEGO WĘGLA przez dwie – max trzy dekady.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Otrzymuj najciekawsze newsy biznesowe ze Śląska!

Zapisz się do naszego newslettera!

Sonda

Który kandydat na Prezydenta RP jest najlepszy pod kątem biznesu?


Oddanych głosów: 1255