Opinie

Wasze opinie

Serwis www.slaskibiznes.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny śląskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Veb 2021-10-12 20:01:49

  Może Pan prezes poda kwotę jaką zarabia górnik w PGG.
  Bo z tego wyliczenia to jest średnia kretów, dozoru ,kierownictwa i dyrektorstwa(co drugi to zbędny pracownik ). Pracownik dołowy w PGG zarabia średnio ok 6 tys brutto bez weekendu. To jest ok 3,500zł na rękę co miesiąc.
  Pracowników coraz mniej ,robotę robią się tą samą w tym samym czasie a na pieniedze się to nie przekłada

 • ~Mariusz Wzorek 2021-10-12 17:16:30

  jeżeli zastanawiacie się nad zakupem tunera DVB-T2 to tutaj macie recenzję większości dostępnych na rynku tunerów, myślę że warto się z nimi zapoznać przed zakupem - https://www.youtube.com/playlist?list=PL90K35zbKBFXFm_OFukEQ-_fARfIfJEWx

 • ~Andrzej Milewicz 2021-10-11 23:04:10

  Panie Kozlik , pańskiej durne porównania do emerytur mundurowych wygląda tak , że nikt nie idzie już po 15 latach na emeryturę i także to że każde państwo swoje służby mundurowe traktuje w sposób specjalny jeżeli chodzi i wiek odejście że służby. Policja i służby inne są niezbędne do funkcjonowania każdego państwa , a wy nie jesteście nikomu potrzebni. Dlaczego wy jeszcze jesteście w budżetówce? Jest kapitalizm i won na wolny rynek . Zobaczycie jak wyglada praca , gdzie trzeba na siebie zarobić a nie wiecznie wyciągać łapę. W każdym normalnym kraju już dawno by was rozpędziły nachajkami po łbach.

 • ~Anna Ryż 2021-10-11 20:43:06

  Założę firmę, która produkuje obuwie. Na każdej parze mam stratę 10 groszy po sprzedaży. Produkuję 10 tys. par obuwia w miesiącu. Pytanie do pana Koźlika: ile "zarobię" lub ile stracę. Znam wynik, ale czytając Pana maila mam poważne wątpliwości co do Pana zdolności logicznego myślenia. Prawa ekonomii są jasne. Na tej zasadzie działa 100% firm , które funkcjonują na rynku. I tak samo jest w moim przypadku, jeśli nie wypracuję zysku w miesiącu to nie ma premii i koniec dyskusji!

 • ~Anna Ryż 2021-10-11 20:00:33

  Panie Maciej Koźlik z faktami się nie dyskutuje. Nie rozmawiamy na tym forum o pensjach innych służb, tylko o górnictwie. Proszę powiedzieć, czyja praca zasługuje na to, żeby 1 dniówka była mnożona razy 1,8 albo 1,5 albo 1,3. Niech pan to powie drogowcom, budowlańcom itp. Ciekawa jestem ich odpowiedzi.

 • ~Barakuda 2021-10-11 19:07:35

  Na klasycznym rynku gospodarczym takie podmioty gospodarcze jak nasze kopalnie nie miałyby szans przetrwania. Żaden inwestor czy właściciel nie odkładałby do interesu. No chyba, że to państwo i publiczne pieniądze to wtedy można…

 • ~Maciej Koźlik 2021-10-11 18:50:13

  Anna Ryż wes patrz na siebie po pierwsze nie wiesz co to jest praca w gornictwie po 2 z Barbórki i 14- pensji ZUS odciaga na składki emerytalne i nie tylko o czym wy ludzie nie wiecie po trzecie my górnicy niby idzemy po 25latach tylko że nasz rok liczy 14 składek innych 12 a mało kto idze na 25 są i tacy którzy pracują do 50i więcej bo muszą a jak jesteś taka mądra to policja straż itp służby mają prawa emerytalne po 15latach więc daj sobie spokój z takim durnym komentarzem....

 • ~Anna Ryż 2021-10-11 18:20:46

  Panie Prezesie. Proszę o rzetelną informację. Ile powinna kosztować tona węgla, żeby zbilansować koszty wydobycia? Proszę wziąć pod uwagę wszystkie koszty, t.j. wynagrodzenie górnika (którym się Pan tak chwali), premie Barbórkowe, wypłaty 14-tej pensji z tzw. zysku którego nie ma, dodatkowe 8 dni urlopu, flapsowe, socjalne, być może coś pominęłam ale wisienka na torcie, czyli dopłaty z budżetu do emerytur górniczych, których nikt nie liczy. Górnik po 25 latach pracy jakby szedł na emeryturę ze zgromadzonego kapitału jak przeciętny Szarak Polak dostał by 35% emerytury liczonej z "Karty Górnika". Wyszło by na to, że tona węgla powinna kosztować ok. 3000zł. Smutne, ale moim zdaniem prawdziwe.

 • ~Bozena Trzcialkowska 2021-10-08 17:42:24

  A jak rzad sobie to wyobraza ze ludzie pojda krasic aby wymienic kociol maja glodowe emerytury przy takiej inflacji koszt wymiany na gaz ok 20 tys a urzad daje dotacji w jozefowie ok 300tys zl my stare baby pójdziemy sie puszczac jako tirowki aby zarobic na wymiane pieca a prąd i gaz galopuja cenowo jak prostytutki na rogu. Niech rzadzaca partia cmoknie staruszkow w dupsko co zabija nas czy tez zaszczepia 4 dawką tego gowna eksperymentu medycznego zaczynajcie juz teraz tatychmiast

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Otrzymuj najciekawsze newsy biznesowe ze Śląska!

Zapisz się do naszego newslettera!

Sonda

Czy Polski Ład doprowadzi do upadku rządu Mateusza Morawieckiego?Oddanych głosów: 295