Opinie

Wasze opinie

Serwis www.slaskibiznes.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny śląskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Wojciech Kotyla 2020-04-23 21:20:49

  ~lokalny - chyba nie zrozumiałeś wypowiedzi witolda ;-) Proste pytanie jak chcesz porównać głosujących w wyborach? Jedyna opcja to na podstawie PESEL (choć te numery się powtarzają). mam rozumieć, że udostępnisz bazę wszystkich obywateli bankowi, w którym skarb państwa ma ~1/3 udziałów? To już jest skandal na dzień dobry. Jak rozwiążesz w którym ta sama osoba ma 2 konta w różnych bankach pod różnymi adresami - częsta praktyka. Formalnie to 2 głosy choć realnie powinien być jeden. Z tego co wiem systemy bankowe nie przesyłają numeru PESEL przy przelewie. Aby to zadziałało musiałbyś posiadać bazę danych PESEL a to już wykracza poza prawo bankowe. W tym przypadku wymagana była by zmiana. Udostępnienie numeru PESEL w takim systemie jakim proponuje autor jest gniotem legislacyjnym bo na tej podstawie łatwo sprawdzić kto jak głosował. Tajności nie ma tu żadnej skoro można namierzyć autora przelewu na konto kandydata. Nie wiem jakiem naiwniakiem trzeba być żeby stwierdzić "system jest anonimowy poprzez prawo bankowe" - pierwszy lepszy wyciek i wszystko wiadomo. Zresztą komisja "wyborcza" powinna mieć prawo weryfikacji oddanych głosów czyli wglądu w dane kto jak głosował. "decyduje pierwszy przelew za 1 zł," - to już całkowity odlot, bo znając dane mogę spokojnie zagłosować za kogoś poprzez przelew na poczcie. Jeśli zaprzestaniesz weryfikacji na numerze PESEL to tak jak wspomniał Witold łatwo jest wygenerować numery PESEL, to skończony algorytm. Porównanie danych w postaci płatników łamie tajność wyborów oraz nie zawsze może się sprawdzić kiedy ktoś nieuprawniony odda głos wcześniej. Jak autorzy chcą sprawdzić czy JanKowalski głosował za czy przeciw?

 • ~lokalny 2020-04-23 14:12:38

  Witold, jasno jest napisane, ze decyduje pierwszy przelew, a reszta jest odrzucana. Na pewno jest to lepsze i tańsze rozwiązanie niż Poczta Polska.

 • ~Witold Roszuk 2020-04-23 12:42:30

  A co zatrzyma pomysłowego trolla, który zrealizuje 1300 pojedynczych przelewów z punktu płatności rachunków? Albo 45000 złotówek z Moskwy czy innej stolicy. I każda z PESELEM generowanym losowo. Zanim ktokolwiek sie polapie, bedzie po temacie.
  Poza tym systemy ochrony transakcji bankowych, szczególnie AMLA, musiałyby być wyłączone na czas głosowania, inaczej zablokowałyby to jako podejrzane transakcje. Czyli na czas wyborów, polski system bankowości musiałby stanąć.

 • ~Marek Babarowski 2020-04-22 20:20:25

  Do Portu Północnego w Gdańsku 16 kwietnia wieczorem przypłynął największy masowiec, jaki został dotąd obsłużony w polskim porcie, żadnej fety nie było. Wizytę tę odnotował branżowy PortalMorski.pl.
  Statek ten to Agia Trias. Jednostka ta charakteryzuje się nośnością 185 820 ton, do Polski przypłynęła wypełniona węglem z Kolumbii. Węgiel został Gdańsku rozładowany, statek 20 kwietnia wieczorem odpłynął.
  Pozdrawiam znad morza.

 • ~Mariusz Zdeb 2020-04-10 16:39:31

  Dzień dobry, mam pytanie jak złożyć wniosek elektronicznie, gdy spółka ma zatrudnienie "0" osób, formalnie spełnia wymóg mikroprzedsiębiorcy, a wniosek elektroniczny nie przyjmuje wartości "0"?
  Czy pozostaje tylko złożenie wniosku drogą tradycyjną? Co w przypadku UP Katowice, gdy przyjmują TYLKO drogą elektroniczną?

 • ~Marcin Mania 2020-04-09 22:14:11

  Witam,
  mam pytania dotyczące się wynagrodzenia za l4. Czy jeśli firma przyjmie pakiet antykryzysowy to zmieniają się zasady naliczania wynagrodzenia chorobowego. W mojej firmie jest informacja że po zmniejszeniu etatu do 0,8 nagrodzenie chorobowe jest pomniejszane o 20%. Ale według kodeksu pracy wynagrodzeni chorobowe wylicza się z średniego wynagrodzeni z ostatnich 12 miesięcy więc co ma wysokość etatu do tego?

 • ~fraco 2020-04-08 19:45:09

  Swietnie - tylko dobrzeby bylo znac szczegoly - bo juz pisalismy do Prokuratury, CBS i innych urzedow w kwestii podjecia dzialan przeciw Gerda Broker sp. z o.o. / dizs Alfa Brige Broker sp. z o.o. / mieli biuro na Szafranka 4 w Katowicach - ale ostatnio zamkneli. Tez naciagneli i dalej naciagaja Inwestorow - jest ich napewno 1000 w polsce...
  Zawiadomienia do Prokuratury splywaja... ale o dziwne Prokuratura Katowicka ostatnio umorzyla dochodzenie - SKANDAL - ale uruchomilismy i Min Sprawiedliowsci i Prokurature Krajowa by naprawic ten blad...
  Proszilbym o kontakt Tadeusz Jurkiewicz
  600 209 893
  Poszkodowanypgerdabroker

 • ~zajacklaudia7@gmail.com 2020-04-08 09:39:09

  A jak należy rozumieć to, że "umowa nie doszła do skutku"? W miesiącu składania wniosku czy w ogóle? Jeśli pracownik kawiarnii w marcu pracował przez pół miesiąca, a w kwietniu z wiadomych przyczyn nie pracuje, to jest to ograniczenie wykonywania umowy czy należy zaznaczyć, iż umowa nie doszła do skutku?

 • ~ds369 2020-04-06 10:32:13

  Ok. A jak wypełnić wniosek o "Udzielenie dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną niezatrudniającego pracowników",
  Chodzi mi o to, że spadek obrotów w miesiącach luty-marzec 2019 w porównaniu do luty-marzec 2020 nie jest jeszcze dramatyczny, gdyż co najmniej do połowy marca 2020 r. praca była wykonywana, natomiast porównując marzec-kwiecień 2019 a marzec-kwiecień 2020 to będzie już drastyczny spadek, zakładając dalszy rozwój epidemii.
  Czy można poczekać do końca kwietnia i dopiero składać wniosek, ( czytałem, że jest na to 14 dni ), czy kwiecień przyjąć awansem jako obrót 0,00 ? Czy można użyć innych miesięcy z 2019 r. np wrzesień październik, a luty marzec z 2020 r. ?

  Drugie moje pytanie brzmi: czy jako prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogę ubiegać się o" Pożyczkę na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy.." ?
  Z tego co wyczytałem, ale nie jestem wcale tego pewien, jednoosobowa działalność gospodarcza, to też mikroprzedsiębiorca.
  Może ktoś zna odpowiedź na w/w pytania?
  Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź.

  Pozdrawiam

 • ~Liliana Wiech 2020-04-05 21:32:11

  witam serdecznie, mam takie pytanie: czy można łączyć obniżenie wymiaru z wprowadzeniem równoważnego czasu przcy i wprowadzić to w jedym porozumieniu ?
  z góry dziękuję za odpowiedż
  pozdrawiam

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Otrzymuj najciekawsze newsy biznesowe ze Śląska!

Zapisz się do naszego newslettera!

Sonda

Co zrobić z górnictwem energetycznym na Śląsku?

Oddanych głosów: 1183