Kierowcy jeżdżący autostradą A1 muszą liczyć się z utrudnieniami w rejonie Pyrzowic. Są związane z budową linii kolejowej do lotniska w Pyrzowicach. Nad autostradą powstanie wiadukt.
Trwa intensywna budowa linii kolejowej do lotniska w Pyrzowicach. Aktualnie przygotowywany jest jeden z bardziej widowiskowych elementów infrastruktury, mianowicie wiadukt kolejowy nad autostradą A1.
Ale budowa tego obiektu wiąże się z utrudnieniami w jeździe A1.
„W związku z odbudową linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry-Zawiercie, zawężono jezdnie na A1 w Pyrzowicach o prawe pasy ruchu oraz ograniczono prędkość do 80 km/h. Pierwszy etap robót potrwa do 20 grudnia. Zakończenie budowy wiaduktu kolejowego 11 VII 2022 r. - napisała na Twitterze Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
W związku z odbudową linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry-Zawiercie, zawężono 2⃣ jezdnie na #A1 w #Pyrzowice o prawe pasy ruchu oraz ograniczono prędkość do 80km/h. 1 etap robót potrwa do 20 XII. Zakończenie bud. wiaduktu kolejowego 11 VII 2022r. @MI_GOV_PL @GDDKiA @PKP_PLK_SA pic.twitter.com/sX5B6H1TiP
— GDDKiA Katowice (@GDDKiA_Katowice) September 15, 2021
Przypomnijmy, na początku sierpnia Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. mówiła nam, że aktualnie najbardziej zaawansowane prace prowadzone są na odcinku Pyrzowice Lotnisko – Siewierz, gdzie zabudowywane są słupy trakcyjne i budowany jest tor.
Wykonawca przygotował już teren pod budowę stacji przy lotnisku. Stacja znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego.
Katarzyna Głowacka dodaje, że roboty są prowadzone także w stacji Zawiercie, Pyrzowice Lotnisko i Siewierz. Budowane jest Lokalne Centrum Sterowania w Siewierzu. We wrześniu wykonawca przystąpił do robót na odcinku Tarnowskie Góry – Pyrzowice Lotnisko, czego elementem jest właśnie wiadukt nad autostradą.
Jest to jedna z większych inwestycji realizowanych przez Polskie Linie Kolejowe w woj. śląskim. Jej wartość sięga 660 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 500 mln zł. Głównym celem zadania jest skomunikowanie kolejowe lotniska z miastami i gminami woj. śląskiego. Podróż z Katowic i Częstochowy zajmie około godziny, z Zawiercia około 23 minuty, a z Tarnowskich Gór niecałe 20 minut.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Gliwice: Tenneco uruchomiło Europejskie Centrum Inżynieryjne Monroe
3664PGG: w kranach w Łaziskach popłynie woda z kopalni Bolesław Śmiały
3436Idziemy krok dalej z interaktywnością – Maciej Chmiel o powstającym centrum bajek OKO w Bielsku-Białej. Wywiad
3265Visa planuje otworzyć w Polsce nowy globalny Hub Technologiczno-produktowy. Praca dla 1500 osób
1153Tauron inwestuje 100 mln w rozbudowę Katowice Airport. Innowacyjna technologia w użyciu
1071Piramidy w Ustroniu - ruszyły prace budowlane związane z modernizacją i rozbudową uzdrowiska
+19 / -4PGG: w kranach w Łaziskach popłynie woda z kopalni Bolesław Śmiały
+11 / -1Firma z Wieliczki postawiła w Bytomiu fabrykę domów z drewna klejonego
+5 / -0Tauron inwestuje 100 mln w rozbudowę Katowice Airport. Innowacyjna technologia w użyciu
+5 / -0Katowice Airport: powstanie węzeł przeładunku towarów i paliw z bocznicą kolejową
+5 / -0Starostwo w Grodzisku zyska solarny parking. Wiaty PV stawia firma z Katowic
0Jaworzno: Danone uruchomił unikatową w świecie instalację do recyklingu kubków po jogurtach
0Katowice Airport: są unijne pieniądze na budowę multimodalnego węzła przeładunku towarów i paliw
0Remont węzła A4 Katowice-Kraków – kierowcy muszą się przygotować na kolejne zmiany od 31 maja
0Firma z Wieliczki postawiła w Bytomiu fabrykę domów z drewna klejonego
0