Po kliku nierozstrzygniętych postępowaniach na wyłonienie dzierżawcy MOP Mszana Południe i dostosowania go do kategorii II podjęliśmy decyzję o ograniczeniu zakresu prac - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Istniejąca infrastruktura (jezdnie manewrowe, stanowiska postojowe oraz oświetlenie) ma zostać uzupełniona o urządzenia wypoczynkowe i obiekty higieniczno-sanitarne niezbędne na podstawowym MOP-ie kategorii I. Nowy przetarg ogłoszony został 17 marca br.
Podróżni wjeżdżający do Polski z Czech przez przejście graniczne na autostradzie A1 w Gorzyczkach już wkrótce będą mogli skorzystać z wygodniejszego parkingu autostradowego, znajdującego się około 3,5 km za miejscem kontroli granicznej. MOP Mszana Południe, zlokalizowany na jezdni w kierunku północnym, na odcinku pomiędzy węzłem Mszana a węzłem Gorzyce, ma wkrótce zyskać na funkcjonalności.
Zamówienie, realizowane w formule Projektuj i buduj, obejmie wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych dokumentów i decyzji administracyjnych, stanowiących podstawę do rozpoczęcia robót. Na ich podstawie wykonawca wybuduje budynek higieniczno-sanitarny wraz z wyposażeniem i wszelkimi przyłączami, w tym wodociągowym, sanitarnym, energetycznym, oraz kanalizacją deszczową. Zamówienie obejmuje również budowę placu zabaw, strefy odpoczynku, budowę konstrukcji do odśnieżania samochodów ciężarowych oraz nasadzenie zieleni.
W budynku higieniczno-sanitarnym powinny zostać zamontowane urządzenia ograniczające zużycie wody. Dodatkowo, w celu zmniejszenia kosztów eksploatacji, obiekt należy wyposażyć w instalacje do produkcji i magazynowania energii wyprodukowanej z instalacji fotowoltaicznej.
Prace projektowe powinny zakończyć się w czasie nie dłuższym niż 5 miesięcy. Roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie powinny zostać ukończone w terminie nie dłuższym niż 9 miesięcy. Całkowity czas realizacji inwestycji powinien zakończyć się do 14 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Kryterium oceny ofert stanowią cena (60 proc.) oraz przedłużenie okresu gwarancji jakości (40 proc.). Otwarcie ofert wyznaczono na 5 kwietnia 2022 r. Dokumentacja postępowania przetargowego dostępna jest na platformie zakupowej.
Zamówienie jest przewidziane do finansowania środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Polska skazana na atom. "Projekty jądrowe nabierają tempa"
3626Kradli na Śląsku horrendalnie drogie rowery. Dwaj Ukraińcy mogą spędzić 5 lat za kratkami
2079A4 Katowice-Kraków: Zmiany organizacji ruchu w związku z remontem na węźle Brzęczkowice
1987Żegnają górników z Pniówka. Na Śląsku odbywają się pogrzeby ofiar katastrofy w JSW
1032Famur, JSW i Komatsu zbudują kopalnię na Ukrainie. Śląskie spółki podpisały list intencyjny
916Katowice Airport idzie jak burza. W Pyrzowicach padnie rekord wszech czasów?
+40 / -2Wyborcza: Dyrektor kopalni Pniówek przyznał, że był szantażowany przez prezesa JSW
+31 / -11Związkowcy chcą odwołania prezesa PGE. "Niewiarygodne, co się odstawiło"
+20 / -10Kradli na Śląsku horrendalnie drogie rowery. Dwaj Ukraińcy mogą spędzić 5 lat za kratkami
+9 / -1Echa odwołanego Fest Festivalu. UOKIK wszczyna postępowanie przeciwko Goingapp
+12 / -5"Obarczanie winą PGG jest nie na miejscu". Spółka ostro odcina się od osunięcia hałdy
0Ryanair zapowiada cięcia w zimowej siatce połączeń. Spółka ma za mało samolotów
0Nocny pościg za busem pełnym Syryjczyków. W samochodzie 31 nielegalnych imigrantów
0Wzrosła liczba Ślązaków. Są ostateczne wyniki spisu powszechnego
0Polski Alarm Smogowy: Wymiana "kopciuchów" do odstawki?
0