Pakowanie delikatnych przedmiotów przeznaczonych do wysyłki to spore wyzwanie. Wymaga ono po pierwsze sięgnięcia po właściwe materiały opakowaniowe, które podołają temu zadaniu, po drugie zaś odpowiedniego przebiegu samej tej czynności. Jak zapakować delikatny przedmiot, by bez uszczerbku dotarł do adresata? Użycie jakich artykułów do pakowania będzie w tym wypadku konieczne? Odpowiedzi na te pytania poznasz po przeczytaniu naszego najnowszego artykułu, zapraszamy do lektury!
Nie sposób wymienić wszystkie produkty, które wymagają szczególnego traktowania podczas pakowania oraz transportu z uwagi na swoją większą niż przeciętna podatność na zniszczenia. Zresztą nawet przedmioty podobne do siebie mogą charakteryzować się różną odpornością na stłuczenie, wstrząsy itd. Postarajmy się jednak wyszczególnić przynajmniej kilka głównych grup produktów delikatnych, które są dość często wysyłane. Są to zatem: szkło i ceramika (naczynia, dekoracje, lustra, bombki choinkowe); dzieła sztuki (rzeźby, obrazy, rękodzieło); urządzenia elektroniczne (smartfony, tablety, czytniki, laptopy); instrumenty muzyczne; materiały wykończeniowe (płytki, szyby). Wszystkie te przedmioty należy szczególnie dobrze zabezpieczyć przed skutkami wstrząsów czy upadkiem z dużej wysokości, a także przed przygnieceniem przez inne przesyłki.
Sukces wysyłki delikatnego przedmiotu w dużej mierze zależy od zdecydowania się na odpowiedni karton, w zależności od Twojej decyzji klapowy lub fasonowy, zwany też wykrojnikowym. Od rodzaju kartonu ważniejsza jest jego grubość. Najlepiej wybrać tekturę pięciowarstwową, trzy warstwy nie zawsze zdadzą w takiej sytuacji egzamin. Poza grubością kartonu istotny jest też rozmiar pudełka. Musi być on jak najbardziej dopasowany do gabarytów wysyłanego produktu, przy czym trzeba też uwzględnić miejsce przeznaczone na folię bąbelkową, piankę polietylenową czy inne wypełniacze.
Bezpieczną wysyłkę delikatnych produktów zagwarantują wykorzystane przy pakowaniu wypełniacze. Każdy taki przedmiot trzeba owinąć folią bąbelkową lub papierem nacinanym. Jeśli w jednym opakowaniu przesyłasz kilka przedmiotów, odseparuj je od siebie za pomocą przekładek tekturowych. Funkcję amortyzującą na spodzie, po bokach i na górze kartonu świetnie spełni pianka polietylenowa, puste przestrzenie zaś wypełni granulat typu Skropak. Z zewnątrz karton trzeba okleić taśmą pakową, dobrym pomysłem jest też zabezpieczenie go folią stretch. Na koniec warto pamiętać o użyciu etykiet ostrzegawczych (np. „Nie rzucać!” czy „Uwaga! Szkło!”).
Jesteśmy pewni, że jeśli zastosujesz się do naszego poradnika, nawet najdelikatniejsza przesyłka dotrze do odbiorcy w idealnym stanie. Materiały opakowaniowe potrzebne do jej zabezpieczenia znajdziesz w hurtowni Opak-System.
PGG. Wypadek zbiorowy w kopalni. Są ranni górnicy
1101Marszałek zrywa współpracę z Prezydentem RP. Poszło o „lex Tusk”
797Spółki węglowe o zrzutach wód z kopalń do rzek: Chronimy rzeki jak się da
748Spektakularny włam do jubilera. Złodzieje działali jak w Mission Impossible
556Studia tatuażu na Śląsku pod kontrolą. Posypały się mandaty
520„Kark” zagroził mu przed domem. Działacz Sierpnia 80 prowadzący profil związkowy na FB w szoku
+37 / -8Jerzy Polaczek: Śląsk nie straci kontroli nad Pyrzowicami. Lotnisko czekają inwestycje rzędu 1,5 mld zł
+7 / -2Ruch w Katowice Airport rośnie aż miło. Kwiecień 2023 roku to kolejny przebity szklany sufit
+4 / -0Sztuczna inteligencja pomaga ogrzewać Gliwice. Miasto nagrodzone za innowację
+2 / -0Marszałek zrywa współpracę z Prezydentem RP. Poszło o „lex Tusk”
+2 / -0Udana akcja śląskiej KAS. Suczka "wyniuchała" nielegalny towar
0Gliwice: mieszkańcy dostali od dewelopera do dopłaty 250 tys. zł za prąd
0Proces byłego posła PiS Grzegorza J. Trwają przesłuchiwania kolejnych świadków
0Obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur już w przyszłym roku
0Górskie uzdrowiska niewidoczne w programie Czyste Powietrze. Ale opłaty od turystów biorą
0Czy powietrze w śląskich Beskidach jest na tyle czyste, by kurorty pobierały opłaty od turystów?
Oddanych głosów: 7