W drugim kwartale 2023 roku zostanie oddany do użytku Akcelerator biznesowy KSSENON. To flagowy projekt Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, realizowany w Żorach. Składać się będzie z czterech budynków z przestrzenią przemysłową i nieprzemysłową do prowadzenia biznesu dla firm, głównie z sektora mikro i MŚP. Właśnie rusza nabór chętnych.
W ofercie Akceleratora znajdują się 32 małe hale przemysłowe pod wynajem o pow. 290-360 m kw. każda z własnym zapleczem biurowym oraz socjalnym. W sumie to ponad 10000 m kw przestrzeni przemysłowej w całym kompleksie. Główne atuty:
KSSENON to również nowy standard dla usług. Łącznie 2500 m kw powierzchni na wynajem dla otoczenia biznesu. W częściach nieprzemysłowych znajdują się lokale:
biurowe (17-90 m kw) – na piętrze - nowoczesna przestrzeń na działalność o charakterze biurowym, np. usług księgowych, finansowych, prawnych, marketingowych, IT;
usługowe (46-65 m kw, każdy z własnym zapleczem socjalno-sanitarnym) - na parterze z bezpośrednim wejściem z zewnątrz;
możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w postaci m.in.: punktu przedszkolnego, bistro i restauracji;
wielu innych, które wpiszą się w działalność Akceleratora i wykorzystają, a zarazem wzmocnią jego potencjał.
Uzupełnieniem oferty KSSENON-a jest profesjonalna, nowoczesna przestrzeń coworkingowa typu hot-desk dla firm, startupów, freelancerów i dla wszystkich, którzy charakteryzują się elastycznym podejściem do prowadzenia działalności oraz potrzebują inspirującego miejsca i otoczenia.
Oferta najmu nowoczesnej przestrzeni biznesowej to nie wszystko. W Akceleratorze powstaje Centrum Kompetencji czyli miejsce realizacji praktycznej nauki zawodu, specjalistycznych szkoleń dla uczniów oraz osób dorosłych, w powiązaniu z lokalnymi aktorami rynku pracy i edukacji. Centrum Kompetencji to ogromne możliwości:
warsztaty praktycznej nauki zawodu – Industry 4.0
warsztaty wirtualne z wykorzystaniem m.in. VR, programów symulacyjnych
kwalifikacje i umiejętności zgodne z obecnymi trendami rynku pracy
KSSENON to pierwszy w regionie obiekt dla nawet 50 firm, którego klienci otrzymają dostęp do wiedzy, trendów i potencjalnych kontrahentów! Ponadto liczyć mogą na szereg udogodnień takich jak: sale konferencyjne, punkt przedszkolny, restauracja, bistro, parking, recepcja, elektromobilność, całodobową ochronę i monitoring, profesjonalne zarządzenia obiektem, paczkomaty i wiele innych! Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
Jak zapowiadał w ub. roku prezes KSSE dr Janusz Michałek, akcelerator w Żorach jest pierwszym tego typu obiektem. Katowicka SSE przewiduje budowę kolejnych czterech, głównie na terenach zdegradowanych górniczo w woj. śląskim.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
CPK ujawnia plany. Znamy wariant inwestorski linii Katowice – Ostrawa
5328Centrum Bielska-Białej do zamknięcia dla aut. „Musi odetchnąć”
5245W "Domu Kilara" powstaje Katowickie Centrum Edukacji Muzycznej. Wybrano wykonawcę
1514Amerykanie zbudują 10 małych elektrowni jądrowych w KSSE. Jest umowa z Last Energy
1237Orlen kupi słomę od rolników, w tym śląskich. Koncern buduje pierwszą w Polsce i drugą w Europię instalację do bioetanolu
121540 km starej gierkówki zostanie przebudowane. Znamy dokładny plan inwestycji
+9 / -2Amerykanie zbudują 10 małych elektrowni jądrowych w KSSE. Jest umowa z Last Energy
+6 / -0Miała gościć Chruszczowa, stoi pusta. Tajemnicza willa w Katowicach zmieni się całkowicie (foto, wideo)
+6 / -1Prezes GTL: odbudowaliśmy zapas gotówki, wydamy w 2023 r. 30 mln zł na inwestycje
+4 / -0Nawet 30 nowych pociągów z wieloletnim serwisowaniem dla śląskiego. Jest przetarg
+3 / -0W "Domu Kilara" powstaje Katowickie Centrum Edukacji Muzycznej. Wybrano wykonawcę
0W Bytomiu zakończył się kosztowny projekt. 10 kamienic wyremontowanych za prawie 7 mln złotych
0Marszałek też przeciwko kolei CPK. Chełstowski oburzony "dialogiem w wydaniu PiS"
0CPK ujawnia plany. Znamy wariant inwestorski linii Katowice – Ostrawa
0Nowa elektryczna stalownia na Śląsku. Ma powstać w Rudzie Śląskiej
0