W obecnych czasach mechanicy nie narzekają na brak pracy. W dobrych punktach usługowych na naprawę usterki w pojeździe nierzadko trzeba czekać nawet kilka tygodni. Z tego względu pomysł założenia własnego warsztatu samochodowego może okazać się strzałem w dziesiątkę. Na cele świadczenia usług naprawczych można przeznaczyć istniejący już budynek, dostosowując go do pełnienia takiej funkcji. Jednakże, jeśli zależy nam na profesjonalnym warsztacie na kilka aut, warto pójść w stronę wybudowania nowego obiektu. Gdzie znaleźć odpowiedni projekt warsztatu i na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru?
Bez względu na fakt, czy pasjonujecie się mechaniką samochodową, czy też poszukujecie źródła dochodów – swoje marzenia i plany naprawiania aut możecie zrealizować w budynku wzniesionym na podstawie gotowego projektu z Kolekcji Muratora: https://projekty.muratordom.pl/uslugowe/projekty-warsztatow-i-myjni/
Oferowane projekty charakteryzują się niezwykłą różnorodnością, dzięki czemu zaspokoją potrzeby każdego inwestora. W kolekcji znajdziemy projekty od 2 do nawet 8 miejsc na samochody, o różnej szerokości i wysokości. Zróżnicowane są także gabaryty bram wjazdowych, dzięki czemu znajdziemy tu warsztaty dla samochodów osobowych jak i dla dużych aut dostawczych. W każdym budynku znajduje się zaplecze socjalno-sanitarne, a w niektórych - część mieszkalna zlokalizowana zazwyczaj na wyższej kondygnacji. Można więc mieszkać w miejscu prowadzenia biznesu, nie ponosząc kosztów na dojazdy i mając większą kontrolę nad świadczonymi usługami. Wiele projektów zaprojektowano w taki sposób, aby przewidzieć także miejsce na poczekalnię dla klientów lub pomieszczenia biurowe dla pracowników umysłowych. Taka opcja pozwoli na konsolidację pracy działów w jednym miejscu (np. biuro szefa + księgowość + dział zamówień). W niektórych projektach przewidziano dodatkowo sklep z akcesoriami lub pomieszczenia myjni, co w znaczący sposób uatrakcyjni oferowane usługi. Nie bez znaczenia jest przy tym wysoka estetyka budynków. Ich interesujący, nowoczesny wygląd jest istotny ze względu na kreowanie pozytywnego wizerunku firmy, skupiając na sobie uwagę potencjalnych klientów. Jest on przy tym na tyle uniwersalny, że wpasuje się w zabudowę każdego miasta i miasteczka.
Kluczowym aspektem przy wyborze projektu będzie na pewno wielkość działki, jaką dysponujemy oraz budżet, jaki planujemy przeznaczyć na inwestycję. Warto mierzyć siły na zamiary, aby jak najszybciej zakończyć budowę i zacząć osiągać przychody. Zróbmy zatem gruntowną analizę potrzeb i możliwości i wybierzmy najlepszą dla siebie opcję. Jeśli działka i budżet pozwolą, to dobrym rozwiązaniem będzie połączenie kilku rodzajów usług np. naprawa, wulkanizacja, myjnia i sklep. Stworzymy wtedy prawdziwe centrum opieki nad autami, a dodatkowo - zaoferujemy klientom akcesoria potrzebne do pielęgnacji i bieżącego użytkowania. Jeśli jednak planujemy mały, dwustanowiskowy warsztat - nic prostszego. Wystarczy wejść na stronę Muratora i wybrać pasujący projekt. Kolejną, ciekawą opcją jest inwestycja w budynek mieszkalno-warsztatowy. Jeśli myślimy o budowie domu, a jednocześnie planujemy otworzyć warsztat, warto połączyć te dwie funkcje budując jeden obiekt. Bez wątpienia będzie to ekonomiczne i bardzo wygodne rozwiązanie. Kolejnym, bardzo ważnym aspektem jest zgodność naszych planów z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunkami Zabudowy. Zanim zaczniemy szukać projektu, zapoznajmy się z tymi wytycznymi, gdyż często to właśnie one wyznaczają m.in. powierzchnię całkowitą, liczbę kondygnacji, kąt nachylenia dachu, liczbę połaci dachowych itd. Pamiętajmy także, iż budując obiekt usługowy będziemy musieli uzgodnić go w zakresie P.POŻ oraz uzyskać pozytywną opinię Sanepidu.
Inwestycja we własny warsztat samochodowy jest niewątpliwie intratnym rozwiązaniem. Dobrze dopasowany projekt - pod kątem budżetu, wielkości i funkcji - pozwala na szybkie zrealizowanie marzeń o własnym biznesie i czerpanie z niego niemałych zysków. W wyborze projektu pomoże Wam strona Muratora, w której znajdziecie szeroką ofertę budynków, mogących pełnić funkcję warsztatu: https://projekty.muratordom.pl/uslugowe/projekty-warsztatow-i-myjni/ Jeśli więc marzycie o własnym warsztacie, to na pewno warto zrobić ten pierwszy krok. Być może urealnienie waszych wizji będzie prostsze niż się wydaje? Wierzymy, że tak będzie.
Zdjęcie: Projekt UC43 Budynek usługowy z częścią mieszkalną, inż. Ryszard Fabrowski
Artykuł sponsorowany: Projekty warsztatów i myjni od MURATORA -
https://projekty.muratordom.pl/uslugowe/
Bruksela chce pomóc Polsce w odejściu od węgla. "Nowe perspektywy dla górników"
18260Rodzime czarne złoto uderzy w kieszenie. "Wybierając polski węgiel, zapłacimy więcej"
8026JSW: nie udało się znaleźć ostatniego górnika. Akcja ratownicza w Pniówku przerwana
2170Polska skazana na atom. "Projekty jądrowe nabierają tempa"
1791Górnictwo: okrągły stół w Katowicach. Apelują o szybkie wdrożenie technologii CCS
988Katowice Airport idzie jak burza. W Pyrzowicach padnie rekord wszech czasów?
+40 / -2Wyborcza: Dyrektor kopalni Pniówek przyznał, że był szantażowany przez prezesa JSW
+30 / -11Związkowcy chcą odwołania prezesa PGE. "Niewiarygodne, co się odstawiło"
+20 / -10Echa odwołanego Fest Festivalu. UOKIK wszczyna postępowanie przeciwko Goingapp
+12 / -5Robinhudyzm niejedno ma imię. Dlaczego płaca minimalna nie popłaca? Tłumaczy finansista
+7 / -0Bruksela chce pomóc Polsce w odejściu od węgla. "Nowe perspektywy dla górników"
6"Tak! Dla Polski" to już historia. Jakub Chełstowski i trójka radnych w klubie KO
0Proces Grzegorza J.: Tak wyglądały "ustawki" na kluczowe stanowiska w spółce węglowej
0Kopalnia w Ukrainie jednak bez JSW. Spółka dementuje
0Polska skazana na atom. "Projekty jądrowe nabierają tempa"
0