Kebab to jedna z ulubionych potraw Polaków. Coraz większa popularność sprawia, że mobilne biznesy gastronomiczne z turecką lub grecką potrawą to prawdziwa żyła złota. Zakup przyczepy do kebaba może być doskonałym pomysłem na rozpoczęcie swojej przygody z biznesem gastronomicznym. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące przyczepy do kebaba — jego wyposażenia, standardów i możliwości dopasowania do własnych potrzeb!
Wyposażenie przyczepy gastronomicznej zależy oczywiście od rodzaju serwowanych dań, jednak poza tym musi ona spełniać wytyczne sanepidu. Na rynku dostępne są zarówno w pełni wyposażone przyczepy do kebaba, jak i przyczepy, które są puste. W standardowym wyposażeniu food trucka gotowego do sprzedaży dań typu kebab znajdują się:
Istotną informacją jest to, że w przyczepach gastronomicznych nie można wykonywać obróbki warzyw, dlatego przestrzeń do przechowywania (głównie chłodzenia i mrożenia) jest niezbędna. To właśnie w lodówkach i zamrażalnikach przechowywane są pokrojone warzywa, frytki czy gotowe zestawy sałatek.
Wymagania Sanepidu dotyczące ruchomych punktów gastronomicznych określone zostały w Rozporządzeniu (WE) nr 852/2004 w sprawie higieny środków spożywczych. Przyczepa gastronomiczna zgodnie z wymogami sanepidowskimi musi mieć kącik sanitarny z ciepłą i zimną wodą, a także instalację wodną i elektryczną. Wymagania techniczne obejmują również to, że podłogi, ściany i blaty muszą być gładkie, przy umywalce muszą znajdować się ręczniki papierowe i mydło, a kosz na śmieci powinien mieć zdejmowaną pokrywę. Przestrzeń przyczepy musi być na tyle duża, aby niektóre ścieżki się nie przecinały — mowa np. o tym, że żywność nie może być przechowywana tuż obok środków chemicznych. Niedostosowanie się do wymogów Sanepidu może grozić otrzymaniem mandatu w wysokości do nawet 5 tysięcy złotych!
Przyczepa gastronomiczna powinna być zaprojektowana zgodnie z zasadami ergonomii i bezpieczeństwa, ale nie tylko! Najważniejsze jest dopasowanie wyposażenia i wyglądu przestrzeni również do własnych wymagań estetycznych i funkcjonalnych. Niektóre firmy oferują np. możliwość stworzenia własnej grafiki na przyczepie, montażu monitoringu czy kompletnego oświetlenia drogowego, które umożliwia przemieszczanie się po całym kraju. Firmą, która od lat realizuje projekty przyczep gastronomicznych do kebaba w różnych wymiarach i o różnych przestrzeniach ładunkowych jest firma Bannert. To właśnie tam zrealizujesz marzenia o pięknej i funkcjonalnej przyczepie gastronomicznej do kebaba.
Absurdy górniczej rzeczywistości. Zwolniony za fikcyjne zjazdy związkowiec wraca do JSW
3256"Ostry prezes", "nożownik z JSW" - istne jaja na Facebooku Sierpnia 80. Związkowcy: znów jątrzą! (wideo)
2049Ponad 247 mln kary dla EC Będzin. "To przejaw problemu, z jakim boryka się sektor energetyczny w Polsce"
1979Dramatyczna kondycja polskiego górnictwa. "Koszt wydobycia węgla kamiennego najwyższy w historii"
636Black Friday: jak nie dać się omamić? Naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach podpowiadają
634Dla wielu był symbolem dzieciństwa i młodości. Legendarny dziennik "Sport" przestanie istnieć
+19 / -2Poprzemysłowe obiekty rozwiną Śląskie. Na te projekty przypłyną miliony z Brukseli
+3 / -0Dramatyczna kondycja polskiego górnictwa. "Koszt wydobycia węgla kamiennego najwyższy w historii"
+3 / -0Ranking: Katowice miastem przyszłości i biznesu. W sądziedztwie Glasgow i Manchester
+3 / -0Po katastrofie w Pniówku: Metaniarze z JSW z zarzutami. Mieli fałszować dokumentację
+2 / -0Niepokojące informacje z ZUS-u. "Dzieje się coś niedobrego"
0Ponad 247 mln kary dla EC Będzin. "To przejaw problemu, z jakim boryka się sektor energetyczny w Polsce"
0Włosi zaprojektowali Izerę SUV. Polski samochód ma ruszyć na podbój Europy
0Po katastrofie w Pniówku: Metaniarze z JSW z zarzutami. Mieli fałszować dokumentację
08,5 mln zł dla Rafako od Taurona Wytwarzanie. Spółki zawarły ugodę z zakładami ubezpieczeń dot. warunków wypłaty odszkodowania
0