Amerykańska firma telekomunikacyjna AT&T zamierza zatrudnić ponad 700 osób w centrum operacyjnym w Katowicach – informuje „Puls Biznesu”.
Jak podaje poniedziałkowe wydanie gazety, w Polsce nadciąga fala nowych centrów biznesu, które stworzą ogółem ponad 2 tys. miejsc pracy.
„Sypnęło inwestycjami w centra usług biznesowych. Dyson, brytyjski producent m.in. odkurzaczy, ma otwartą rekrutację na kilkadziesiąt stanowisk, w tym dla specjalistów od finansów i HR, w powstającym właśnie centrum usług w Krakowie, które docelowo ma mieć 300 pracowników. Tyle samo chce zatrudnić amerykański producent sprzętu medycznego, który może wejść do Polski. AT&T planuje zatrudnienie ponad 700 osób w centrum operacyjnym w Katowicach” - pisze dziennik.
Amerykański koncern AT&T (właściciel m.in. firmy Time Warner posiadającej w swoim portfolio np. HBO), będzie miał swoją katowicką siedzibę w budowanym komplekcie biznesowym Global Office Park. To charakterystyczny zespół trzech wież. Jak informuje Tomasz Zydorek z Cavatiny, AT&T wynajął 2600 m kw. w wieży środkowej.
- Budowa Global Office Park przebiega zgodnie z harmonogramem. Oddanie do użytku włącznie z wprowadzeniem najemców przewidziane jest na połowę 2022 roku – mówi ŚląskiemuBiznesowi.pl Tomasz Zydorek, leasing director w firmie deweloperskiej Cavatina, która buduje Global Office Park.
Jak informuje, komercjalizacja przebiega bardzo dobrze. W wieży zewnętrznej wynajęto jak dotąd ponad 60 proc. powierzchni, w wieży środkowej - 10 proc., a w trzeciej, mniejszej – też ponad 60 proc. Największym póki co najemcą jest ING Tech, który wynajął 16,7 tys. m kw. powierzchni. - Żadna inwestycja, która dziś jest w budowie nie ma praktycznie w ogóle wynajętej powierzchni. Teraz w .KTW II biura wynajęło PwC, ale generalnie do tej pory byliśmy liderem jeśli chodzi o wynajem powierzchni obiektów w trakcie budowy – mówi przedstawiciel dewelopera.
AT&T nie zabrało jak dotąd głosu w sprawie swojej inwestycji w Katowicach. Można jednak przypuszczać, dlaczego Amerykanie wybrali Katowice.
- Katowice są na radarach wielu korporacji międzynarodowych, jako miejsce, gdzie wciąż jest sporo rąk do pracy. Katowice rozwijają się bardzo dobrze, co widać po wejściach wielu firm na ten rynek – uważa Tomasz Zydorek.
Potwierdzają to raporty firm doradczych specjalizujących się w rynku nieruchomości.
"Katowice to jeden z najdynamiczniej rozwijających się biurowych rynków regionalnych w Polsce. Szacujemy, że do końca 2023 roku na rynek może trafić ok. 190 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni, która aktualnie jest już na etapie budowy. Obecna sytuacja spowodowała przesunięcie dat oddania do użytku wielu projektów. Natomiast znaczna część tych projektów czeka z dalszymi pracami na podpisanie umów przednajmu z zainteresowanymi najemcami" – informuje Colliers International w Katowicach.
W 2020 roku oddano w Katowicach 61,3 tys. mkw. powierzchni biurowej, a całkowita podaż nowoczesnej powierzchni biurowej w Katowicach zbliżyła się do poziomu 600 tys. mkw. W ciągu najbliższych 3 lat biznesowe centrum miasta zostanie poszerzone o takie projekty jak wspomniane .KTW II czy Global Office Park, a także Craft – projekt biurowy Ghelamco.
— Rozwój podaży ma własną dynamikę – zazwyczaj po roku obfitującym w nowe otwarcia budynków następuje obniżenie aktywności deweloperów pozwalające na absorpcję istniejącej powierzchni biurowej. Obecnie w Katowicach w budowie jest rekordowa ilość powierzchni biurowej. Apetyty deweloperów nie maleją. Kolejni lokalni i międzynarodowi gracze, jak Cavatina, DL Invest, Ghelamco, GTC, Opal Maksimum, TriGranit czy Vastint, rozpoczęli lub deklarują rozpoczęcie swoich inwestycji w najbliższym czasie — mówi Barbara Pryszcz, dyrektor regionalny Colliers International w Katowicach.
Kuszące dla firm mogą być też stawki czynszu, wynoszące około 13-15 euro/mkw, choć są to stawki wyjściowe, które, chociażby ze względu na pandemię, mogą spaść.
Oddanych głosów: 703
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
"Podobasz mi się lub nie". Związkowcy: Program odejść z Poczty Polskiej dobrowolny tylko z nazwy
2879Ruszył proces przedsiębiorcy za otwarcie klubu w czasie pandemii. „Byłem przykładem odważnego przedsiębiorcy”
906Bieguny bezrobocia w Polsce. Dwie śląskie lokalizacje liderami zatrudnienia
609636 mln zł zysku. Tauron pokazał wyniki za trzeci kwartał
470JSW dogadała się z Bogdanką. Węglowe giganty będą współpracować
458"Podobasz mi się lub nie". Związkowcy: Program odejść z Poczty Polskiej dobrowolny tylko z nazwy
+2 / -0Silver Economy - odpowiedź na wyzwania demograficzne
+1 / -0Przedsiębiorca i członek RIG w Katowicach Konsulem Honorowym Mongolii
+1 / -0Prezes Zarządu Euvic 2030 na czele Digitree Group. Tobiasz Wybraniec zastąpi Konrada Żaczka
+1 / -0Silver Economy - odpowiedź na wyzwania demograficzne
0Jedyne takie w Polsce Branżowe Centrum Umiejętności zaczęło działać na Śląsku
0JSW dogadała się z Bogdanką. Węglowe giganty będą współpracować
0636 mln zł zysku. Tauron pokazał wyniki za trzeci kwartał
0Ruszył proces przedsiębiorcy za otwarcie klubu w czasie pandemii. „Byłem przykładem odważnego przedsiębiorcy”
0