Amazon ogłosił dziś otwarcie Centrum Logistyki E-Commerce w Gliwicach. Będzie to największy obiekt firmy w Polsce, wyposażony w innowacyjną technologię Amazon Robotics. Powstanie w nim ponad 1000 miejsc pracy.
Amazon kontynuuje inwestycje w Polsce – na początku miesiąca firma oficjalnie otworzyła dwa nowe centra logistyki: w Okmianach k. Bolesławca i w Pawlikowicach k. Łodzi, a dzisiaj ogłosiła plan otwarcia kolejnego budynku w Gliwicach. Centrum Logistyki E-Commerce w Gliwicach przyczyni się do stworzenia ponad 1000 nowych miejsc pracy.
- Ten rok jest kluczowy z punktu widzenia naszych operacji w Polsce – w tym miesiącu otworzyliśmy dwa nowe centra logistyki – w Pawlikowicach i w Okmianach, a dziś oficjalnie ogłaszamy kolejną inwestycję, tym razem na Śląsku.
Niezwykle cieszy nas fakt, że będziemy mogli stać się częścią lokalnej społeczności Gliwic i zaoferować mieszkańcom regionu nie tylko nowe miejsca pracy, ale także konkurencyjne wynagrodzenie, kompleksowy pakiet benefitów i bogate możliwości rozwoju zawodowego w prężnie rozwijającej się międzynarodowej firmie – mówi wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie, Steven Harman.
Pracownicy nowego centrum będą odpowiedzialni za realizację zamówień klientów na produkty o małej i średniej wielkości - takie jak książki, elektronika, czy rzeczy codziennego użytku. W wykonywaniu codziennych zadań będą ich wspierać innowacyjne technologie, w tym ponad 3900 robotów transportowych. Technologia Amazon Robotics pomaga składować produkty na półkach i kompletować zamówienia. Rozwiązanie to pozwala także na znaczące zwiększenie przestrzeni magazynowej oraz ograniczenie czasu realizacji wysyłek.
Centrum w Gliwicach będzie największym budynkiem Amazon w Polsce, wykorzystującym technologie Amazon Robotics. - Polska była pierwszym krajem w Europie, gdzie we wrześniu 2015 r. wprowadzono Amazon Robotics. Wdrażanie tego typu rozwiązań jest świadectwem naszego zaangażowania w promowanie innowacyjności w obszarze logistyki z korzyścią zarówno dla naszych pracowników, jak i klientów – mówi Harman.
- Nasz nowy zespół będzie odgrywał kluczową rolę w zapewnieniu klientom Amazon w całej Europie obsługi na najwyższym poziomie. Bardzo cieszymy się z rozszerzenia naszych operacji w Polsce, a dzięki aktywnej współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami samorządów lokalnych i władz centralnych mamy nadzieję stać się katalizatorem rozwoju gospodarczego w regionie – dodaje Marian Sepesi, dyrektor regionalny Amazon.
Rekrutacja pracowników do nowego centrum już trwa. Obecnie firma poszukuje m.in. inżynierów, informatyków, specjalistów z zakresu HR oraz kierowników operacyjnych. Pracownicy gliwickiego centrum otrzymają konkurencyjne wynagrodzenie oraz bogaty pakiet benefitów, w tym prywatną opiekę medyczną, darmowy transport do i z pracy na wybranych trasach, obiad za 1 PLN czy ubezpieczenie na życie. Dodatkowo, Amazon prowadzi innowacyjny program „Postaw na Swój Rozwój”, w ramach którego osoby z ponad rocznym stażem pracy będą mogły otrzymać do 26 tys. złotych przez okres czterech lat na opłacenie wybranych kursów i szkoleń.
- Umiejscowienie inwestycji przez Amazon w Gliwicach to dowód na dużą atrakcyjność naszego województwa dla międzynarodowych korporacji. Staramy się dbać o infrastrukturę i warunki, które przyciągają zagranicznych inwestorów, ale także budować klimat współpracy i dialogu, na którym opierają się relacje z nowoczesnym, odpowiedzialnym biznesem – powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.
Deweloperem inwestycji jest firma Panattoni Europe.
- Najnowsza inwestycja realizowana przez Panattoni Europe dla Amazon jest wyjątkowa pod każdym względem. Ten czteropoziomowy obiekt wyposażony w technologię Amazon Robotics zajmować będzie rekordową w skali europejskiej powierzchnię ponad 210000 m2. Z organizacyjnego punktu widzenia ten projekt był dla nas wspaniałym wyzwaniem – mówi Robert Dobrzycki, prezes Panattoni Europe.
Amazon działa w Polsce od 2014 r. W tym czasie firma wygenerowała w kraju ponad 14 miliardów złotych inwestycji w centra logistyczne, badania i rozwój oraz koszty osobowe. Amazon stworzył ponad 16 000 stałych miejsc pracy w swoich 7 nowoczesnych Centrach Logistyki E-Commerce w Sadach k. Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie k. Szczecina, Bielanach Wrocławskich (gdzie znajdują się dwa obiekty firmy), Pawlikowicach k. Łodzi i Okmianach k. Bolesławca, w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddziale Amazon Web Services w Warszawie. Obecnie w Gliwicach powstaje kolejne, ósme już, Centrum Logistyki E-Commerce firmy.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Brzmi jak szaleństwo: właśnie teraz warto brać kredyty hipoteczne
87510Obwodnica Ustronia zyska nowy przebieg. Łatwiej dojedziemy DW 941 do Wisły (mapa)
14433Rynek biurowy się zmienia. Ale Katowice wciąż w czołówce
2349Brenna: na Hali Jaworowej powstanie baza hotelowa z trasami narciarskimi
1577DK78. Budowa obwodnicy Poręby i Zawiercia w toku. Zobacz postęp prac (wideo)
1130PLK: wiadukt zapewni dojazd koleją do lotniska w Katowicach
+21 / -1W Zabrzu będzie produkowany niebieski wodór. Wspólny projekt PGNiG i 3 firm ze Śląska
+5 / -0Powstanie 120 km velostrad w Metropolii. Budowa pierwszych ruszy w 2023 roku
+4 / -0Katowice, Bielsko-Biała i Ożarowice wśród liderów biznesu, inwestycji i pracowitości
+4 / -0Katowice Airport: ogromny, trzeci hangar niemal gotowy
+3 / -0Powstanie 120 km velostrad w Metropolii. Budowa pierwszych ruszy w 2023 roku
0Trwają ostatnie prace na Autostradowej Obwodnicy Częstochowy. Co z resztą odcinków A1?
0Ceny mieszkań w Polsce wzrosną? Problemem inflacja, stopy procentowe i "podatek" ukryty w ustawie
0Powstaną nowe drogi przy MCK i Muzeum Śląskim. Katowice szykują sześć inwestycji
0W Zabrzu będzie produkowany niebieski wodór. Wspólny projekt PGNiG i 3 firm ze Śląska
0