Opel Manufacturing Poland poinformował, że fabryki w Gliwicach i Tychach są przygotowane do wznowienia produkcji. Nie wiadomo jednak, kiedy to się stanie – właściciel zakładów, Groupe PSA nie podał jeszcze harmonogramu dla Europy.
- Aktualnie w fabrykach trwają bardzo surowe audyty mające potwierdzić gotowość do wdrożenia wzmocnionych środków ochrony zdrowia – mówi Agnieszka Brania z Opel Manufacturing Poland.
Dodaje, że data wznowienia działalności produkcyjnej uzależniona jest m.in. od uzgodnień ze stroną społeczną a także z kontrahentami i dostawcami.
- Harmonogram wznowienia działalności produkcyjnej uwzględni też polskie przepisy wdrożone przez władze krajowe, określające prowadzenie działalności handlowej i przemysłowej – informuje Agnieszka Brania.
W podobnej sytuacji są wszystkie zakłady PSA w Europie. Wznowienie produkcji jest skomplikowanym procesem, który musi uwzględnić zapewnienie łańcucha dostaw. Stąd w pierwszej kolejności mają ruszyć montownie komponentów, a w dalszej - samochodów.
Grupa PSA zapewnia, że od początku kryzysu zdrowotnego Covid-19 jej priorytetem jest ochrona pracowników i zapewnienie długofalowej przyszłości firmy. Z tego powodu firma przy współpracy ze służbą medyczną opracowała i wdrożyła ponad 100 środków zabezpieczających, które mają umożliwić utrzymanie wysokiego poziomu ochrony zdrowia po wznowieniu działalności fabryki.
Procedury obejmują wszystkie obszary działalności firmy: przemysłowy, administracyjny, badawczo-rozwojowy i komercyjny. W odniesieniu do obiektów przemysłowych wymagają, między innymi, dokonywania pomiarów temperatury ciała, noszenia okularów i masek ochronnych, zachowania bezpiecznych odległości między ludźmi, również w strefach odpoczynku, wprowadzenia oznaczeń na posadzkach, wdrożenia zasady stale otwartych drzwi (z wyjątkiem drzwi przeciwpożarowych), aby wyeliminować konieczność używania klamek, częstego czyszczenia narzędzi i powierzchni roboczych, czasu „kwarantanny” dla części dostarczonych do zakładu, czy ograniczenia kontaktu między zmianami produkcyjnymi, aby uniknąć mijania się dużych grup osób.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
PGG. Wypadek zbiorowy w kopalni. Są ranni górnicy
1109Marszałek zrywa współpracę z Prezydentem RP. Poszło o „lex Tusk”
803Spółki węglowe o zrzutach wód z kopalń do rzek: Chronimy rzeki jak się da
751Spektakularny włam do jubilera. Złodzieje działali jak w Mission Impossible
561Studia tatuażu na Śląsku pod kontrolą. Posypały się mandaty
527„Kark” zagroził mu przed domem. Działacz Sierpnia 80 prowadzący profil związkowy na FB w szoku
+37 / -8Jerzy Polaczek: Śląsk nie straci kontroli nad Pyrzowicami. Lotnisko czekają inwestycje rzędu 1,5 mld zł
+7 / -2Ruch w Katowice Airport rośnie aż miło. Kwiecień 2023 roku to kolejny przebity szklany sufit
+4 / -0Sztuczna inteligencja pomaga ogrzewać Gliwice. Miasto nagrodzone za innowację
+2 / -0Marszałek zrywa współpracę z Prezydentem RP. Poszło o „lex Tusk”
+2 / -0Udana akcja śląskiej KAS. Suczka "wyniuchała" nielegalny towar
0Gliwice: mieszkańcy dostali od dewelopera do dopłaty 250 tys. zł za prąd
0Proces byłego posła PiS Grzegorza J. Trwają przesłuchiwania kolejnych świadków
0Górskie uzdrowiska niewidoczne w programie Czyste Powietrze. Ale opłaty od turystów biorą
0Sztuczna inteligencja pomaga ogrzewać Gliwice. Miasto nagrodzone za innowację
0Czy powietrze w śląskich Beskidach jest na tyle czyste, by kurorty pobierały opłaty od turystów?
Oddanych głosów: 9