Katowiczanie zdecydowali, że w przestrzeni miasta zrealizowany zostanie nowy System Informacji Miejskiej (SIM) w czarno-żółtym wariancie nawiązującym do kolorystyki heraldycznej miasta. W tej sprawie, decyzją prezydenta Marcina Krupy, w miniony piątek uruchomiony został sondaż. Swoje głosy oddało 7937 mieszkańców, spośród których 68,6% wskazało zwycięski wariant, a 31,4% opcję czarno-białą. Pierwsze tablice pojawią się na ulicach Katowic w IV kwartale tego roku.
- Ponad 7900 oddanych głosów jasno pokazuje, że kwestie estetyki przestrzeni publicznej są bardzo ważne dla naszych mieszkańców. Zależało nam na tym, by spośród wariantów przygotowanych przez ekspertów z katowickiej Akademii Sztuk Pięknych to właśnie sami mieszkańcy wybrali ostateczną opcję, która pojawi się w naszym mieście – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.
Dwa warianty do wyboru to efekt prac zespołu ekspertów, który został powołany do życia pod koniec ubiegłego roku. Inicjatorami tego przedsięwzięcia byli prezydent Marcin Krupa oraz Grzegorz Hańderek, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Do udziału w zespole zostali zaproszeni m.in. eksperci z Akademii Sztuk Pięknych, przedstawiciele Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Urzędu Miasta Katowice, a także przedstawiciele pracowni Linia z Wrocławia, która przygotowała pierwotną koncepcję SIM oraz firmy Utal, która wykonuje oznakowanie. Projekty SIM, na które głosowali mieszkańcy, zostały przygotowane przez ekspertów ASP.
Katowiczanie zdecydowali, że w przestrzeni miasta realizowany będzie wariant kontrastowy (charakterystyczny).
- Wybrane przez mieszkańców rozwiązanie cechuje wysoka funkcjonalności, jest nowoczesne i odważne. Spełnia swoje zadanie z poszanowaniem potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami. Odpowiada wymaganiom stawianym systemom informacji miejskiej na poziomie czytelności i estetyki poprzez zastosowanie bardzo dobrego kroju pisma, wysokich kontrastów oraz odpowiedniej hierarchii elementów – mówi Justyna Kucharczyk, prorektor ds. badań i współpracy ASP w Katowicach.
Cechy wariantu charakterystycznego:
Przypomnijmy, że w styczniu tego roku rozstrzygnięty został przetarg na zmianę Systemu Informacji Miejskiej. Wygrała go spółka Utal. Szacowany koszt realizacji inwestycji to 11,6 mln zł. Środki na ten cel w 100% pochodzą z Regionalnego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Katowice: trumna w sanepidzie. Właściciele Face2Face zaczęli nękanie, policja w akcji
11449Właściciele Face2Face przechodzą do ofensywy: Teraz my będziemy nękać sanepid
9085PGG gotowa zaszczepić swoich wszystkich pracowników
6855Koniec ze szlabanami na państwowych autostradach. Rada ministrów przyjęła projekt ustawy
5725Czechy: przygraniczna elektrownia Dětmarovice przestanie używać węgla w ciągu dwóch lat
4475Nie zamykam salonu - buntuje się właścicielka studia urody. Czy w jej ślad pójdą inni?
+42 / -17Czechy: przygraniczna elektrownia Dětmarovice przestanie używać węgla w ciągu dwóch lat
+28 / -6Koniec ze szlabanami na państwowych autostradach. Rada ministrów przyjęła projekt ustawy
+24 / -4Zgłoś się po "300+" na dwujęzyczny sklep internetowy dla firmy
+15 / -0Właściciele Face2Face przechodzą do ofensywy: Teraz my będziemy nękać sanepid
+16 / -2Czechy: przygraniczna elektrownia Dětmarovice przestanie używać węgla w ciągu dwóch lat
1Koniec ze szlabanami na państwowych autostradach. Rada ministrów przyjęła projekt ustawy
1Jacek Sasin: Elektrownie węglowe zostaną wydzielone z PGE, Enei i Tauronu
0Najwyższy czas ogłosić koniec lockdownu – Rzecznik MŚP wskazuje datę
0Gowin: szczepienia w firmach mają ruszyć w połowie maja
0