Polska Grupa Górnicza poważnie traktuje zagrożenie związane z epidemią zachorowań na COVID-19. Wczoraj spółka wystartowała z kolejną kampanią promującą szczepienia, mogące ocalić przed tragicznymi skutkami zakażenia. Jednym z działań w ramach projektu będzie wysłanie kilkunastu tysięcy SMS-ów promujących profilaktykę.
W czwartek 20 stycznia 2022 r. w PGG S.A. ruszyła trzecia już duża kampania informacyjna, w ramach której spółka będzie na wiele sposobów zachęcać pracowników do skorzystania ze szczepień przypominających.
- Nie ulega wątpliwości, że szczepienia przeciw COVID-19 chronią przed rozwojem zakażenia albo pozwalają łagodniej i bezpieczniej przejść ewentualne zachorowanie – mówi Tomasz Rogala, prezes PGG S.A. - Pracownicy Polskiej Grupy Górniczej S.A. już latem zeszłego roku pokazali najwyższą odpowiedzialność, uczestnicząc od początku czerwca w zakładowym programie szczepień. W dziesięciu lokalizacjach na terenie województwa, gdzie działają oddziały PGG S.A., udało się wówczas zaszczepić ponad 7 tysięcy naszych pracowników oraz członków ich rodzin.
W ramach najnowszej akcji promocyjnej szczepień przeciw COVID-19 w PGG S.A. wykorzystane zostaną sprawdzone już liczne rozwiązania, takie jak: plakaty informacyjne w kopalniach, wiadomości SMS wysyłane automatycznie na telefony komórkowe pracowników, czy specjalne i aktualizowane informacje na portalu pracownika, gdzie dodatkowo uruchomiona zostanie nowa „zakładka covidowa” z najważniejszymi informacjami.
- Od początku pandemii działa w spółce specjalny sztab kryzysowy, który monitoruje na bieżąco m.in. zachorowalność i reaguje na sygnały związane z podwyższonym ryzykiem zachorowań na COVID-19. Wiadomości dotyczące szczepień dostępne są m. in. w najbardziej uczęszczanych miejscach, w których gromadzą się pracownicy (np. w cechowniach kopalń wyświetla się je na specjalnie przygotowanych telebimach komunikacji wewnętrznej) - tłumaczy spółka.
Dodatkowo, w każdej z kopalń i zakładów PGG S. A. wyznaczeni zostali koordynatorzy. Ich zadaniem jest analizowanie sytuacji na miejscu, a w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości lub obaw co do stanu zdrowia pracowników, mają obowiązek niezwłocznego raportowania sytuacji zarządowi Polskiej Grupy Górniczej.
W związku z sytuacją pandemiczną spółka wprowadziła także w szerszym niż zazwyczaj zakresie możliwość pracy zdalnej. Dotyczy to oczywiście pracowników, którzy z uwagi na zakres wykonywanych czynności, mogą pracę w taki sposób wykonywać i wyrażą na to zgodę.
Tagi: PGG, szczepienia pgg
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Sklep PGG wycofuje gwarancję koszyka. Są też inne zmiany związane z zakupem węgla
2673PGG. Wypadek zbiorowy w kopalni. Są ranni górnicy
1011Marszałek zrywa współpracę z Prezydentem RP. Poszło o „lex Tusk”
764Akcja Greenpeace w Halembie: PGG jednak nie podjęła kroków prawnych wobec aktywistów
758Spółki węglowe o zrzutach wód z kopalń do rzek: Chronimy rzeki jak się da
719„Kark” zagroził mu przed domem. Działacz Sierpnia 80 prowadzący profil związkowy na FB w szoku
+37 / -8Jerzy Polaczek: Śląsk nie straci kontroli nad Pyrzowicami. Lotnisko czekają inwestycje rzędu 1,5 mld zł
+7 / -2Ruch w Katowice Airport rośnie aż miło. Kwiecień 2023 roku to kolejny przebity szklany sufit
+4 / -0Katowice Airport: Wizz Air uruchomi dwie nowe trasy
+4 / -0Sztuczna inteligencja pomaga ogrzewać Gliwice. Miasto nagrodzone za innowację
+2 / -0Obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur już w przyszłym roku
0Górskie uzdrowiska niewidoczne w programie Czyste Powietrze. Ale opłaty od turystów biorą
0Sztuczna inteligencja pomaga ogrzewać Gliwice. Miasto nagrodzone za innowację
0Katowice szykują się do parkingowej rewolucji. Nowe znaki, sprzątanie ulic
0W centrach M1 na Śląsku wynajmiesz sklep na godziny
0Czy powietrze w śląskich Beskidach jest na tyle czyste, by kurorty pobierały opłaty od turystów?
Oddanych głosów: 3