Czy Polska Grupa Energetyczna pójdzie w ślady Taurona i wypowie Polskiej Grupie Górniczej umowę na dostawy węgla? To pytanie zadał koncernowi branżowy portal cire.pl.
Wczoraj Tauron Polska Energia poinformował, że wypowiedział Polskiej Grupie Górniczej wieloletnią umowę na dostawy węgla. Spółka poinformowała, że próbowała zmienić warunki umowy dotyczące zarówno ilości węgla, jak i cen. Tauron zaznaczył, że jest gotów dalej współpracować z PGG pod warunkiem zmiany zasad tej współpracy.
Czy w ślad Taurona pójdzie też inny koncern energetyczny – PGE (nawiasem mówiąc, jeden z udziałowców PGG)?
Biuro Prasowe PGE poinformowało cire.pl, że Grupa PGE nie planuje wypowiedzenia umów z PGG, ale chce negocjować ich zapisy.
„Zmiany otoczenia rynkowego w tym struktury wytwarzania energii elektrycznej w Polsce powodują zmniejszenie produkcji energii elektrycznej z węgla kamiennego, co bezpośrednio przekłada się na zapotrzebowanie Grupy PGE. Grupa PGE prowadzi negocjacje warunków umów, tak aby dostosować je do sytuacji rynkowej i otoczenia makroekonomicznego” - czytamy w odpowiedzi PGE.
Przypomnijmy, że zarówno Tauron, PGG jak i PGE są spółkami, których większościowe udziały posiada Skarb Państwa. Mają tak naprawdę jednego szefa – ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.
Oddanych głosów: 6105
Tagi: PGG, PGE, Tauron, dostawy węgla, węgiel
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Kiedy najkorzystniej przejść na emeryturę? Wyliczysz to w nowym kalkulatorze ZUS
5078Będą dopłaty do pomp ciepła. Rząd rozszerza program Mój Prąd
3835Pożar w kopalni Knurów-Szczygłowice. JSW ogłasza stan siły wyższej
1518Nie żyje żona biznesmena, podejrzewanego o wyprowadzenie pieniędzy. To kolejna tragedia związana z aferą w firmie budowlanej
1436Górnikom z KWK „ROW” brakuje sprzętu ochronnego? „Sierpień 80”: jeżeli tak – wstrzymać prace
954Rosyjski szantaż w katowickim Famurze. Chodzi o warte 70 mln zł udziały górniczej spółki
+15 / -0Pyrzowice jednak stracą Turkish Airlines? Kraków otwiera szampana. Jest mowa o zemście PiS
+11 / -0240 mln zł dla Taurona od Rafako. Coraz bliżej porozumienia ws. bloku w Jaworznie
+3 / -0Kiedy najkorzystniej przejść na emeryturę? Wyliczysz to w nowym kalkulatorze ZUS
+7 / -4Nielegalny hazard na gigantyczną skalę. Członkowie gangu na celowniku śląskich służb (wideo)
+2 / -0Dofinansowanie ZUS na zakup maszyny – co warto wiedzieć?
0Zmiana opon. Czy to już czas?
0Samochód w firmie - czy leasing to jedyna forma finansowania?
0O wybuchach metanu i nie tylko. Niecodzienne testy dla śledczych w KD "Barbara"
0Samochody spalinowe nie znikną po 2035 roku. "Ratunkiem" zeroemisyjna benzyna
0