Marszałek województwa zachodniopomorskiego zelektryzował opinię publiczną sformułowaniem pomysłu, by z pracy zdalnej korzystały osoby zaszczepione. Dotychczas zwykło się przyjmować odwrotną praktykę. Zaszczepieni pozostawali w pracy, a niezaszczepieni kierowani byli na pracę zdalną lub do działań niezwiązanych z obsługą klienta.
"Wobec braku reakcji rządu na szalejącą się pandemię podjąłem kroki umożliwiające zaszczepionym prawnikom Urzędu zwiększenie ochrony własnej i najbliższych" - poinformował marszałek Olgierd Geblewicz.
Wobec braku reakcji Rządu na szalejącą się pandemię podjąłem kroki umożliwiające zaszczepionym prawnikom Urzędu zwiększenie ochrony własnej i najbliższych. https://t.co/8oeG01qHBv
— Olgierd Geblewicz (@OGeblewicz) November 19, 2021Zobacz także
Jak było dotychczas? Zaszczepiony pracuje w biurze, a niezaszczepiony jedzie do domu. Jak będzie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego? Zupełnie odwrotnie. Takie rozwiązanie to innowacja, która rzeczywiście prowadzi do pewnego sprawiedliwego wynagradzania pracowników.
- Pomysł Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego możemy nazwać rewolucyjnym. Wywraca on do góry nogami to, co dotychczas powszechnie obowiązywało na rynku pracy. Pomysł nie jest pozbawiony logiki i może znaleźć wielu naśladowców zarówno w urzędach jak i w firmach komercyjnych – mówi Anna Sudolska.
– Przedsiębiorcy od miesięcy poszukują narzędzi do tego, by możliwie szeroko zabezpieczyć swoje firmy przed koronawirusem. To niestety trudne, bo nie ma ustawy, która pozwala zadawać pytania kto jest zaszczepiony, a kto nie. Propozycja marszałka zakłada pewną dobrowolność: chcesz pracować z domu? Pokaż certyfikat szczepienia. W pracy zostaną więc nie tylko niezaszczepieni, ale i Ci, którzy po prostu nie lubią pracować z domu. Oczywiście ta propozycja obciążona jest pewną „wyrywkowością”, bo nie każdy może pracować zdalnie nawet jak jest zaszczepiony – mówi Anna Sudolska z Idea HR Group.
- Praca zdalna zarezerwowana tylko dla zaszczepionych zakłada, że to oni będą chronieni, a pracować mogą niezaszczepieni, czyli Ci, którzy w groźbę choroby i negatywnych skutków pandemii i tak nie wierzą. Poza tym potwierdza się pewna teza ekspertów rynku pracy, że możliwość pracy zdalnej jest swojego rodzaju przywilejem. Możliwe nawet, że niektórzy zaszczepią się właśnie po to, by pracować z domu – mówi Anna Sudolska.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
PGG. Stawki zaszeregowania pójdą w górę. Górnicy dostaną po około 1500 zł podwyżki
118317 kwietnia wchodzą w życie przepisy o pracy zdalnej. To musi wiedzieć pracodawca i pracownik
813Kierowca autobusu funkcjonariuszem publicznym? Trwają prace nad ustawą
714Czy ChatGPT rozumie żarty, emocje, sarkazm? Eksperci znają odpowiedź
633Poznaj plusy i minusy pracy zdalnej, także zawody stworzone do takiej aktywności zawodowej
312Podwyżki dla żołnierzy WOT. Na takie zarobki terytorialsi mogą liczyć w 2023 roku
+3 / -1Wady i zalety pracy górnika - czy to się opłaca? Odpowiada ChatGPT
+1 / -0Trafnie łączymy pracodawców i pracowników. Worker Service – tu rządzą kobiety
+1 / -0Kierowca autobusu funkcjonariuszem publicznym? Trwają prace nad ustawą
+1 / -0Przed nami XXV Ogólnopolskie Targi „Edukacja 2023” w Katowicach
+1 / -0Poznaj plusy i minusy pracy zdalnej, także zawody stworzone do takiej aktywności zawodowej
0Zawody przyszłości - jakie funkcje zanikną, a które zyskają na znaczeniu? Sprawdź TOP 10
0Wady i zalety pracy górnika - czy to się opłaca? Odpowiada ChatGPT
0PGG. Stawki zaszeregowania pójdą w górę. Górnicy dostaną po około 1500 zł podwyżki
07 kwietnia wchodzą w życie przepisy o pracy zdalnej. To musi wiedzieć pracodawca i pracownik
0